ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kilku oferentów zainteresowanych udziałem w przetargu na blok w Ostrołęce
13.03.2017r. 05:30 10.03.2017r. 10:31

Konsorcjum Doosan, Mostostal Warszawa i Acciona złożyło wniosek w przetargu na budowę bloku w Ostrołęce. Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że wnioski złożyły też: Mitsubishi Hitachi, Polimex-Mostostal w konsorcjum z Rafako, GE Power oraz dwie firmy chińskie: China Chengdu Engineering i China Power Engineering Consulting Group.
Mostostal Warszawa poinformował, że w konsorcjum z Doosan i Acciona Industrial złożył wniosek do prekwalifikacji w przetargu na budowę kompletnego bloku energetycznego w Ostrołęce o mocy 1.000 MW. Liderem konsorcjum z udziałem Mostostalu jest Doosan Heavy Industries and Construction.

Wartość zamówienia szacowana jest na kwotę ok. 6 mld zł.

Spółka Energa Elektrownie Ostrołęka w grudniu ogłosiła dialog konkurencyjny w celu wyboru wykonawcy budowy Elektrowni Ostrołęka C o mocy około 1 tys. MW. Przedmiotem zamówienia jest realizacja kompletnej elektrowni z jednym kondensacyjnym blokiem energetycznym, o mocy elektrycznej ok. 1.000 MW brutto, o sprawności netto co najmniej 45 proc., pracującym na parametrach nadkrytycznych pary.

Blok będzie wyposażony w: przepływowy kocioł pyłowy, opalany węglem kamiennym, układ chłodzenia z chłodnią kominową, kompletny układ oczyszczania spalin z instalacją odsiarczania spalin metodą mokrą wapienno-gipsową spełniający standardy emisji na dzień przekazania bloku do eksploatacji.
Zamówienie będzie zrealizowane w formule "pod klucz" obejmującej m.in. zaprojektowanie, przygotowanie dokumentacji do zmiany pozwolenia na budowę i uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę, dostawy, roboty budowlane, montaż, rozruch, ruch próbny, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, przekazanie do eksploatacji, szkolenie personelu, serwis w okresie gwarancyjnym, a także wykonanie niezbędnego przygotowania terenu.

Czas realizacji zamówienia ustalono na 54 miesiące.

Do dialogu konkurencyjnego ma zostać zaproszonych pięciu wykonawców. Termin składania wniosków minął 10 marca 2017 r.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kogeneracja 10.03.2017r. 13:42
W końcu coś się rusza nadzieja w nowym Prezesie Energi Obajtku. Trzymam kciuki
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE