ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Resort energii może zweryfikować plany inwestycyjne w Rybniku i w elektrociepłowniach
12.05.2017r. 14:12

Ministerstwo Energii przyjrzy się planom inwestycyjnym w elektrowni Rybnik oraz w elektrociepłowniach, które PGE ma przejąć od EDF i ewentualnie dokona ich weryfikacji - poinformował dziennikarzy Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.
"Będziemy chcieli przyjrzeć się planom inwestycyjnym przygotowanym wcześniej przez Rybnik i elektrociepłownie. Będziemy te plany weryfikować" - zapowiedział.

Na pytanie, czy jest możliwe, by poszczególne elektrociepłownie były odkupione przez inne państwowe grupy energetyczne, odpowiedział: "Na tym etapie nie rozważaliśmy tego wariantu. Najpierw będziemy chcieli przyjrzeć się projektom inwestycyjnym".

Z kolei proszony o ocenę planu zawieszenia wypłaty dywidendy przez PGE w kontekście planowanych zakupów aktywów od EDF, podtrzymał, że w pierwszej kolejności konieczna jest realizacja dużych planów inwestycyjnych przez koncerny energetyczne. Poinformował, że akcjonariusze muszą to brać pod uwagę, bo dywidendy nie mogą utrudniać realizacji inwestycji.
PGE podała w czwartek, że podpisała z EDF umowę opcji put dotyczącą transakcji sprzedaży aktywów EDF w Polsce. Grupa zobowiązała się do samodzielnego nabycia tych aktywów.

Ma kupić wszystkie akcje EDF w EDF Polska, która jest właścicielem w szczególności 4 elektrociepłowni (Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń) oraz sieci dystrybucji ciepła w Toruniu, Elektrowni Rybnik. Zakupi też wszystkie akcje EDF w ZEC Kogeneracja, właścicielu 4 elektrociepłowni (Wrocław, Zielona Góra, Czechnica i Zawidawie) oraz sieci dystrybucji ciepła w Zielonej Górze, Siechnicach i Zawidawiu.

Jednocześnie zarząd PGE zarekomendował zawieszenie wypłaty dywidendy z zysków za lata 2016, 2017 i 2018. Po 2018 roku chce rekomendować wypłatę dywidendy na poziomie 40-50 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego dla akcjonariuszy jednostki dominującej.

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: norman 12.05.2017r. 16:11
i słusznie, najpierw trzeba przejrzeć plany, nastepnie nalezy opracować strategie i wtedy można podejmować decyzje
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: moraviecky 12.05.2017r. 16:25
Czas pokaże, ale widać w branży energetycznej wiatr pozytywnych zmian
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rekin 13.05.2017r. 12:03
Trzeba się przyjrzeć ile stanowisk do obsadzenia
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Insider 13.05.2017r. 14:21
Jeden większościowy akcjonariusz nawet nie ukrywa, że to on decyduje o wszystkim. Przecież to spółka giełdowa... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rococo 15.05.2017r. 11:00
Przez tyle lat PO zaniedbalo i gornictwo i cala energetyke, ze dopiero teraz osiagamy stabiliazje.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE