ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: Tauron nie ma obecnie potrzeby korzystania z zapisów dot. bezpieczeństwa energetycznego
01.06.2017r. 11:42

Tauron nie ma obecnie potrzeby korzystania z zapisów dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego - poinformował dziennikarzy minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Ostatnie walne Tauronu z 29 maja nie podjęło uchwały w sprawie zmiany statutu spółki. Skarb Państwa chciał, by w jej statucie był zapis, że Tauron realizuje zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Minister pytany, czy resort będzie podejmował kolejne próby, by taki zapis wprowadzić, odpowiedział: "Tauron jest ostatnią spółką energetyczną, której akcjonariuszy trzeba przekonać".

Poinformował jednocześnie, że nie ma potrzeby, by Tauron korzystał obecnie z tego zapisu.
"Z punktu widzenia inwestycji, w które Tauron jest zaangażowany to i tak jego możliwości są wyczerpane. (...) Nie widzę potrzeby, by z takich decyzji korzystać. Chodziło jedynie o to, by uprzedzić akcjonariuszy, że tego typu decyzje mogą się pojawić. (...) Nie ma sytuacji, która by wymuszała tego typu inwestycje" - powiedział Tchórzewski.

Pytany, czy rozważane jest zwiększenie zaangażowania Skarbu Państwa w Tauron, odpowiedział: "Na to pytanie nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć".

Tchórzewski poinformował, że w czwartek w Jaworznie Tauron podpisze z PFR umowę w sprawie finansowania budowy bloku energetycznego.
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 06.06.2017r. 13:37
może wykorzystać do zabezpieczenia przed blackoutem wykupić opcje na giełdzie ... a przede wszystkim, jak uczył... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE