ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Veolia Energia Warszawa wkracza w końcową fazę projektu Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej
29.06.2017r. 14:44

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Veolia Energia Warszawa S.A. wkracza w końcową fazę projektu Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej. Projekt o wartości 52 mln zł uzyskał 30-procentowe dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
- Wdrażane przez nas technologie sprawiają, że sieć ciepłownicza zbudowana na początku lat 50. ubiegłego wieku staje się siecią nowoczesną, siecią dostosowaną do współczesnych potrzeb oraz umożliwiającą zwiększanie efektywności energetycznej - mówi Jacky Lacombe, prezes zarządu Veolia Energia Warszawa S.A.

W ramach inwestycji warszawska sieć ciepłownicza wyposażona została w nowoczesną infrastrukturę, pozwalającą na monitorowanie i zintegrowane zarządzanie poszczególnymi elementami na odległość. Zastosowane technologie mają zapewniać zdalną kontrolę pracy trzech przepompowni, 79 komór ciepłowniczych oraz 2,5 tys. węzłów cieplnych. W wyniku przebudowy całe zarządzanie odbywa się z jednego centrum decyzyjnego. System zapewnia dyspozytorom stały dostęp do niezbędnych danych, a także "podpowiada" optymalne rozwiązania w oparciu o matematyczną analizę danych bieżących i historycznych.

- Projekt "Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej" jest unikalny ze względu na kompleksowość i skalę. Warszawska sieć ciepłownicza to największy tego typu system w Unii Europejskiej - obejmuje 1700 km sieci i 19 tys. obiektów, pokrywając 80 proc. zapotrzebowania stolicy. Choć pewne elementy "Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej" są już stosowane w innych miastach, to warszawska sieć, z uwagi na swoją złożoność, wymagała stworzenia całkowicie innowacyjnego systemu - mówi Paweł Balas, Dyrektor Projektu ISC.
- W ramach projektu ISC wdrożyliśmy dla Veolii system DOD. Podstawową funkcją oprogramowania jest wizualizacja aktualnego stanu warszawskiej sieci ciepłowniczej dzięki integracji DOD z systemami czasu rzeczywistego w Veolii. takich jak np. PI. Dyspozytorzy w każdej chwili mają możliwość zobaczenia podstawowych parametrów sieci, stanu pogody czy informacji o odbiorcach - mówi Marek Branicki, Kierownik Biura Projektów w ConnectPoint.

Aplikacja została zbudowana w oparciu o technologię Javy oraz oprogramowanie firmy ESRI, dzięki której wyświetlane są mapy oraz schematy mapowe.

W ramach projektu ISC Veolia Energia Warszawa S.A. uruchomiła również system fotowoltaiczny na dachu Przepompowni Golędzinów. Jest to rozwiązanie w systemie on-grid, które obniży zużycie energii elektrycznej przez przepompownię sieciową, a poza sezonem grzewczym umożliwi przekazanie "zielonego" prądu do sieci lokalnego operatora.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: dobrzemnieznacie 09.10.2017r. 23:53
Znam tego pana na zdjęciu. Przyszedł do nas kiedyś w sweterku. Obiecywał nam, że w miarę reorganizacji firmy,... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE