ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea zakończyła kolejny etap budowy lini między Poznaniem a Gorzowem Wielkopolskim
05.07.2017r. 08:24

Budowa połączenia energetycznego liniami 110kV pomiędzy Poznaniem a Gorzowem Wielkopolskim jest jedną z większych inwestycji Enei Operator. Spółka zakończyła właśnie kolejny etap budowy tego mostu energetycznego złożonego z linii wysokiego napięcia i załączyła 17-kilometrowy odcinek relacji Zielomyśl - Międzyrzecz oraz 15-kilometrowy pomiędzy Zielomyślem a Międzychodem.
- Obydwie linie 110kV zostały całkowicie przebudowane z linii jednotorowej na dwutorową, co zwiększa nasze możliwości dystrybucji energii a także reagowania na sytuacje awaryjne. W ramach prac modernizacyjnych wymieniliśmy m.in. słupy oraz przewody robocze na nowe o przekroju 240 mm2 które są przystosowane do pracy w temperaturze 80 °C oraz izolację linii na kompozytową. Takie parametry linii zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo zasilania i odporność linii na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. pogoda - powiedział Jacek Wieczorek, dyrektor Zakładu Rozwoju i Inwestycji w Oddziale Dystrybucji Gorzów Wielkopolski Enei Operator.

Budowa tych dwóch odcinków sieci energetycznej jest następstwem realizacji koncepcji Enei Operator w ramach stworzenia stabilnego połączenia pomiędzy Pniewami a Gorzowem Wielkopolskim z uwzględnieniem budowy wyprowadzeń z nowoprojektowanej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne stacji 400kV/110kV Baczyna.
Wykonawcą połączenia Zielomyśl - Międzyrzecz jest konsorcjum Enea Logistyka i Andar-Bilfinger a wartość umowy to 10,4 mln zł. Linię 110kV Zielomyśl-Międzychód za prawie 13 mln zł wybudowała firma Eltel Network Energetyka.

W czerwcu, na gorzowskim obszarze Enei Operator, po modernizacji oddano do użytku jeszcze inne linie wysokiego napięcia relacji: Słubice-Górzyca, Kostrzyn-Górzyca oraz Krzęcin-Dobiegniew.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE