ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE nie widzi ryzyka opóźnienia inwestycji w Turowie
08.11.2017r. 11:47

PGE nie widzi ryzyka opóźnień w harmonogramie inwestycji budowy bloku w Turowie - poinformował prezes PGE Henryk Baranowski.
"Nie widzimy zagrożenia dla harmonogramu Turowa" - powiedział prezes podczas telekonferencji.

PGE poinformowała, że ogólne zaawansowanie prac na terenie budowy bloku o mocy 490 MW w Turowie przekroczyło 40 proc. Trwa wznoszenie płaszcza chłodni kominowej, która docelową wysokość osiągnie w IV kwartale. Rozpoczęto montaż turbozespołu.

Z kolei zaawansowanie prac przy budowie dwóch bloków w Elektrowni Opole o łącznej mocy 1800 MW przekroczyło 85 proc. W bloku 5 zamontowano turbogenerator, a w bloku 6 przeprowadzono próby elementów ciśnieniowych kotła.

Pod koniec września generalny wykonawca inwestycji przedstawił PGE wstępną propozycję nowych dat przekazania bloków do eksploatacji. Według propozycji przekazanie do eksploatacji bloku nr 5 miałoby nastąpić 20 grudnia 2018 r, a bloku nr 6 - 31 lipca 2019 r. To odpowiednio 5 miesięcy i 4 miesiące przesunięcia w stosunku do pierwotnie zakładanych terminów oddania bloków.
Baranowski poinformował, że przesłana dokumentacja jest obecnie analizowana i prowadzone są rozmowy z generalnym wykonawcą na temat optymalnego harmonogramu.

Pytany, czy możliwe jest dalsze opóźnienie inwestycji, odpowiedział: "Te terminy według wykonawców są maksymalnymi terminami, w ramach których może być opóźnienie. Musimy zweryfikować wszystkie aspekty powodów, dla których opóźnienie wystąpiło. Pojawił się jeden problem, jest w trakcie badań, ale to nic związanego z głównymi elementami".

Wiceprezes PGE Emil Wojtowicz poinformował, że umowa z wykonawcą zawiera klauzulę o karach za opóźnienie.

Inwestycja w Opolu jest realizowana przez konsorcjum firm Polimex-Mostostal, Mostostal Warszawa i Rafako, a także GE Power, który pełni rolę generalnego projektanta oraz lidera konsorcjum zarządzającego realizacją kontraktu.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 08.11.2017r. 12:05
życzę skutecznej realizacji i dotrzymania parametrów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE