ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea i Energa i rozmawiają z bankami na temat Ostrołęki
19.12.2017r. 05:34

Enea i Energa rozmawiają z dwoma bankami na temat ich udziału w finansowaniu projektu budowy nowego bloku energetycznego w Ostrołęce - donosi "Rzeczpospolita".
Według dziennika Enea i Energa prowadzą rozmowy z bankami PKO BP oraz Pekao SA, które miałyby zaangażować się projekt budowy bloku 1000 MW w Ostrołęce. Jednak w żadnym z banków "Rzeczpospolitej" nie udało się potwierdzić tej informacji.

Jak pisze "Rz", grupy energetyczne poszukują partnera finansowego, który obejmie nawet 50 proc. akcji spółki powołanej do budowy nowej elektrowni. Gazeta przypomina, że wcześniej mówiło się że w projekt w Ostrołęce mogą zaangażować się Polski Fundusz Rozwoju i Bank Gospodarstwa Kapitałowego.
Podczas ubiegłotygodniowego czatu z inwestorami giełdowymi wiceprezes Energi Jacek Kościelniak wyjaśniał, że do wejścia inwestora finansowego do projektu, zgodnie ze wcześniejszymi założeniami, może dojść nie wcześniej niż na etapie, na którym będą znane takie parametry jak m.in. wykonawca czy zaoferowana cena budowy elektrowni.


KOMENTARZE ( 3 )


Autor: jan9612 19.12.2017r. 07:28
BGK to skrót od Bank Gospodarstwa KRAJOWEGO
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Akcjonariusz 19.12.2017r. 11:18
Szansa na uzyskanie pieniędzy z banków mniej więcej taka jak z rynku mocy - zero.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Dest 19.12.2017r. 13:25
Zostały tylko banki polskie tzn PKO. Wszystkie poważne banki światowe nie finsnsują węgla.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE