ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PFR może w marcu podpisać z Tauronem umowę ws. bloku w Jaworznie
09.03.2018r. 15:47

Polski Fundusz Rozwoju może w marcu podpisać z Tauronem umowę w sprawie finansowania realizacji projektu budowy bloku 910 MW w Jaworznie - poinformował w piątek Paweł Borys, prezes PFR.
"W marcu powinno dojść do podpisania umowy w sprawie finansowania Jaworzna" - powiedział Borys dziennikarzom.

Pod koniec lutego Tauron informował, że pomimo wygaśnięcia wcześniejszego porozumienia Tauron, spółka celowa Nowe Jaworzno Grupa Tauron oraz Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych - Kapitałowy FIZAN i Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych - Dłużny FIZAN, których częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju, kontynuują czynności zmierzające do podpisania umów, które będą określać warunki inwestycji kapitałowej funduszy w spółkę celową.
Fundusze miałyby przystąpić do spółki celowej i uczestniczyć w kolejnych jej dokapitalizowaniach, poprzez obejmowanie nowo tworzonych udziałów w zamian za wkłady pieniężne do łącznej maksymalnej kwoty 880 mln zł.

Tauron podawał, że udział funduszy w kapitale zakładowym spółki celowej według stanu na dzień oddania bloku do eksploatacji powinien wynosić ok. 14 proc., a udział Tauronu co najmniej 50 proc. + 1 udział.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE