ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EC Stalowa Wola przygotowuje się do budowy rezerwowego źródła ciepła
29.03.2018r. 10:43

W środę 28 marca 2018 roku Elektrociepłownia Stalowa Wola opublikowała ogłoszenie przetargowe na budowa rezerwowego źródła ciepła.
Jak czytamy w dokumentacji przetargowej przedmiotem zamówienia jest budowa w Elektrociepłowni Stalowa Wola w systemie "pod klucz" rezerwowego źródła ciepła. Termin składania ofert upływa z dniem 10 maja 2018 r.

Przypominamy, że w ramach prac na dokończeniem inwestycji budowy bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW w Elektrociepłowni Stalowa Wola rozszerzono zakres projektu o budowę rezerwowego źródła ciepła, które zapewni ciepło podczas postojów bloku gazowo-parowego.

Wykonawca inwestycji będzie odpowiedzialny za budowę w systemie "pod klucz" w pełni wyposażonej i kompletnej kotłownię z kotłami gazowymi, stacji wymienników woda - woda oraz podłączeń technologicznych.
W kotłowni mają być zainstalowane trzy kotły wodne po 36 MWt, jeden kocioł wodny 12 MWt oraz jeden kocioł parowy 15 t/h (12 MWt). Całkowita moc rezerwowego źródła ciepła w wodzie grzewczej ma wynosić 120 MWt, a łącznie z kotłem parowym 132 MWt.

Elektrownia Stalowa Wola jest obecnie wytwórcą ciepła zasilającym dwie hydraulicznie odseparowane od siebie sieci ciepłownicze, z których jedna obsługiwana jest przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Stalowa Wola, a druga przez spółkę Enesta. Kotły wodne rezerwowego źródła ciepła mają podgrzewać wodę układu ciepłowniczego PEC, a woda sieciowa układu Enesta podgrzewana będzie w stacji wymienników woda - woda 2x15 MWt za pomocą wody gorącej układu PEC.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE