ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rafako i Polimex analizują dokumentację dotyczącą przetargu na Ostrołękę
06.04.2018r. 10:33

Konsorcjum Rafako i Polimeksu analizuje dokumentację otrzymaną w sprawie przetargu na budowę bloku w Ostrołęce - poinformowała prezes Rafako Agnieszka Wasilewska-Semail. Oceniła, że konsorcjum "nadal jest w grze".
"Cały czas jesteśmy w grze, nie została podpisana umowa z wykonawcą, o której mówił zamawiający. Postępowanie nie zakończyło się finalnym rozstrzygnięciem" - powiedziała prezes Wasilewska-Semail na konferencji.

Powtórzyła, że w ocenie spółki oferta konsorcjum została dobrze skalkulowana.

"W tej chwili analizujemy otrzymaną dokumentację od zamawiającego wspólnie z konsorcjantem" - powiedziała prezes Rafako, pytana, czy konsorcjum planuje odwołanie od wyników przetargu.

Poinformowała, że strategia grupy Rafako nie opiera się na Ostrołęce.
"Jeśli mówimy o Ostrołęce, to myślimy o pewnym upsidzie, który możemy zrealizować" - powiedziała Wasilewska-Semail.

Zgromadzenie wspólników Elektrowni Ostrołęka zgodziło się kilka dni temu na wybór konsorcjum GE Power i Alstrom Power System na generalnego wykonawcę bloku energetycznego Ostrołęka C o mocy około 1000 MW.

W przetargu na budowę bloku energetycznego Ostrołęka C o mocy 1.000 MW zostały złożone trzy oferty. Najniższą ofertę o wartości 4,849 mld zł złożyła China Power Engineering, najwyższą konsorcjum Polimeksu Mostostalu i Rafako za 9,591 mld zł. Oferta konsorcjum GE Power oraz Alstom Power Systems ma wartość 5,05 mld zł netto, czyli 6,023 mld zł brutto.

Postępowanie prowadzi spółka Elektrownia Ostrołęka, której udziałowcami są Energa i Enea. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę 4,803 mld zł, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: egon 06.04.2018r. 12:40
proponuje zastosowac wariant opolski: usunac konkurencje z przyczyn formálnych i pozostawic jedynie slusznego... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowedź: 09-04-2018r. 09:33 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Prawnik 07.04.2018r. 15:52
To na co właściwie dało zgodę Zgromadzenie Wspólników? Na nie ostateczne rozstrzygnięcie przetargu? Żenada.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE