ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Konsorcjum Polimeksu nie odwoła się od wyniku przetargu na budowę Ostrołęki C
16.04.2018r. 14:22

Polimex-Mostostal, lider konsorcjum, w którym jest Rafako, zdecydował o nieskładaniu odwołania od wyniku przetargu na budowę bloku w Ostrołęce - poinformowała spółka w komunikacie.
W odniesieniu do informacji prasowej Rafako opublikowanej 16 kwietnia 2018 roku, Zarząd "Polimex-Mostostal" oświadcza, że po przeprowadzeniu szczegółowej analizy dokumentów przetargowych w sprawie rozstrzygnięcia postępowania dotyczącego wyboru przez Elektrownię Ostrołęka konsorcjum firm GE Power i Alstom Power System na generalnego wykonawcę budowy elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW, w tym materiału przesłanego przez naszego partnera konsorcjum, tj. Rafako S.A., w zakresie możliwości składania odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, nie znaleźliśmy podstaw na złożenie skutecznego odwołania od dokonanego przez Zamawiającego wyboru najkorzystniejszej oferty w celu pozyskania przedmiotowego zamówienia publicznego przez nasze Konsorcjum - napisał w swoim komunikacie Polimex-Mostostal.

Rafako podało, że w poniedziałek mija termin odwołania się konsorcjum, którego partnerem jest spółka Rafako, od wyniku przetargu dotyczącego budowy bloku na parametry nadkrytyczne o mocy 1000 MW w Elektrowni Ostrołęka.

(...) Spółka została poinformowana przez Lidera Konsorcjum, którym pozostaje Polimex-Mostostal SA, o podjęciu decyzji o nieskładaniu odwołania w przedmiotowym postępowaniu. Zgodnie z obowiązującym prawem, aby odwołanie było skutecznie złożone, powinno być ono podpisane przez lub w imieniu wszystkich uczestników konsorcjum" - napisano w komunikacie.
"Nieskorzystanie z tej możliwości przez Lidera Konsorcjum w przypadku przetargu dotyczącego budowy bloku energetycznego w Ostrołęce uniemożliwiło złożenie odwołania przez spółkę Rafako" - dodano.

W przetargu na budowę bloku energetycznego Ostrołęka C o mocy 1.000 MW zostały złożone trzy oferty. Najniższą ofertę o wartości 4,849 mld zł złożyła China Power Engineering, najwyższą konsorcjum Polimeksu Mostostalu i Rafako za 9,591 mld zł. Oferta konsorcjum GE Power oraz Alstom Power Systems ma wartość 5,05 mld zł netto, czyli 6,023 mld zł brutto.

Postępowanie prowadzi spółka Elektrownia Ostrołęka, której udziałowcami są Energa i Enea. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę 4,803 mld zł, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE