ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwają rozmowy w sprawie partnerstwa do projektu Ostrołęka C
21.03.2019r. 13:46

Trwają rozmowy w sprawie dopięcia finansowania i pozyskania partnerstwa dla projektu Ostrołęka C - poinformował prezes Enei Mirosław Kowalik.
"Rozstrzygnięcie rynku mocy nastąpiło w styczniu. Ono oddziaływuje na zamknięcie finansowe, jest ważnym kontrybutorem do optymalizacji finansowania tego bloku" - powiedział Kowalik.

Dodał, że do rozstrzygnięcia została kwestia partnerstwa przy projekcie.

"Rozmowy trwają" - powiedział prezes.
"Kwestia optymalizacji finansowania jest bardzo istotna. Projekt zdobył wsparcie z tytułu rynku mocy w wysokości 2,6 mld zł i trwają teraz intensywne rozmowy w zakresie zamknięcia finansowania i w zakresie partnerstwa. Pewne kwestie nie zostały jeszcze rozstrzygnięte"- dodał prezes Enei.

Kowalik poinformował że trwają rozmowy z generalnym wykonawcą bloku dotyczące możliwości skrócenia czasu realizacji inwestycji.

"Rozmawiamy z generalnym wykonawcą, który pracuje nad optymalizacją harmonogramu, by ewentualnie przyspieszyć realizację. Te prace są w toku"- powiedział prezes.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ENERGETYCY XXI w 21.03.2019r. 23:36
Inwestorzy oraz Ministerstwo Energii, pytanie czy w ramach poprawy w ograniczeniu emisji pyłów i substancji... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE