ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Budimex zbuduje kocioł szczytowy w Elektrociepłowni Żerań
30.05.2019r. 15:09

Budimex został wybrany w przetargu na wykonawcę dodatkowych kotłów na gaz w warszawskiej Elektrociepłowni Żerań, należącej do PGNiG Termika. Jednostka o mocy 260 MWt na gaz będzie służyła jako rezerwowa szczytowa.
Jak poinformował w czwartek Budimex, jego oferta opiewała na 99 mln zł. Nowa jednostka ma powstać do grudnia 2021 roku.

Na Żeraniu trwa budowa kogeneracyjnego bloku parowo-gazowego o mocy niemal 500 MWe i 300 MWt. Zgodnie z planem jednostka należąca do spółki PGNiG Termika ma ruszyć pod koniec 2020 r.


Dzięki nowemu blokowi EC Żerań będzie mogła produkować rocznie 4 TWh energii elektrycznej i 1,9 TWh energii cieplnej. Blok ma zużywać ponad 500 mln m sześc. gazu rocznie, czyli ok. 4 proc. krajowego zużycia.

Docelowo na Żeraniu znajdą się również trzy gazowe kotły szczytowe po 130 MWt, służące do produkcji wyłącznie ciepła w okresach najwyższego zapotrzebowania.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE