ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Będzie aneks do umowy na budowę bloku energetycznego w Jaworznie?
17.09.2019r. 15:10

Wykonawcy inwestycji budowy bloku 910 MW w Jaworznie złożyli wniosek o rozszerzenia zakresu prac określonych w umowie - poinformował Tauron w komunikacie.
Jak informuje Tauron, konsorcjum Rafako, Mostostal Warszawa zaproponowało wykonanie dodatkowych prac, które pozytywnie wpłyną na parametry techniczno-środowiskowe budowanego w Jaworznie bloku 910 MW. Prace te mają również umożliwić rozszerzenie tzw. pola paliwowego bloku, czyli dopuszczenie szerszego asortymentu węgla, co pozwoli optymalizować koszty produkcji energii elektrycznej.

Według konsorcjum prace dodatkowe przyniosą Grupie Tauron wymierne korzyści finansowe i eksploatacyjne. Jednocześnie Konsorcjum wskazało, że zgoda na ewentualne rozszerzenie zakresu prac może mieć wpływ na harmonogram realizacji budowy bloku i wartość umowy.
Jak zapowiada Tauron spółka zależna Nowe Jaworzno Grupa Tauron, powołana do realizacji inwestycji, przystąpi do negocjacji propozycji przedstawionych przez konsorcjum.
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Wojtek 18.09.2019r. 17:31
Jak nie wiadomo co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE