ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea zapowiada aktualizację strategii w zgodzie z najnowszymi trendami
21.11.2019r. 12:57

Do końca roku Enea przedstawi aktualizację strategii, która będzie się wpisywać w najnowsze trendy oraz pokazywać nowe kierunki inwestycyjne - zapowiedział w czwartek prezes Enei Mirosław Kowalik.
Prezentując wyniki spółki po III kwartale 2019 r. Kowalik ocenił, że są solidne podstawy myślenia o dalszym rozwoju w kierunku dyktowanym częściowo przez otoczenie. "Będziemy patrzyli na nowe kierunki inwestycyjne" - zaznaczył. Chodzi o linie biznesowe, które w przyszłości będą dawać zysk i na które jest akcent w obecnych trendach - wyjaśnił.

Wymienił tu fotowoltaikę, energetykę wiatrową na morzu, na lądzie, oraz "może biogazownie". Nie wykluczył również kierunku mikroinstalacji i spółdzielni energetycznych. W kwestii wiatraków na morzu prezes powiedział, że spółka "analizuje i rozmawia z potencjalnymi partnerami", tak aby stać się częścią całego projektu morskich farm na Bałtyku.
"Nie odchodzimy od energetyki wiatrowej na lądzie" - zastrzegł Kowalik, podkreślając, że spółka ma kilka takich projektów, ale muszą one być tak realizowane, aby przynosić zyski.

Odnosząc się do budowy węglowej elektrowni Ostrołeka C, w której Enea ma połowę udziałów, Kowalik podkreślił, że budowa toczy się zgodnie z harmonogramem. Jak dodał, sprawa finansowania jest w toku. "W tym otoczeniu i biorąc pod uwagę obserwowane trendy wymaga to dużej staranności" - zastrzegł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE