ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wykonawca Elektrociepłowni Stalowa Wola domaga się prawie 160 mln zł odszkodowania
20.12.2019r. 17:33

Generalny wykonawca Elektrociepłowni Stalowa Wola, hiszpańska firma Abener Energia, domaga się prawie 160 mln zł wraz z odsetkami odszkodowania - poinformował w komunikacie Tauron, który przez spółkę Tauron Wytwarzanie ma 50 proc. akcji ECSW. Drugim akcjonariuszem Stalowej Woli jest PGNiG Termika.
Abener Energia wniósł w tej sprawie pozew do Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Abener Energia domaga się od ECSW zapłaty łącznie 156,4 mln zł oraz 0,5 mln euro wraz z ustawowymi odsetkami.

Odszkodowanie ma wynikać z zażądania i uzyskania przez ECSW kosztem Ebener Energia wypłaty z gwarancji należytego wykonania kontraktu lub ewentualnie zwrotu bezpodstawnego wzbogacenia uzyskanego przez ECSW kosztem Abener Energia w związku z uzyskaniem wypłaty z gwarancji należytego wykonania kontraktu.
Gwarancja została udzielona ECSW przez hiszpańską spółkę zgodnie z kontraktem zawartym pomiędzy generalnym wykonawcą i ECSW na budowę bloku gazowo-parowego o mocy elektrycznej brutto ok. 450 MW w Stalowej Woli.

"ECSW przystąpiła do analizy treści pozwu i w odpowiednim czasie złoży odpowiedź na pozew. Wstępna ocena żądań pozwu i jego uzasadnienia wskazuje na ich bezzasadność" - napisano w komunikacie.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: radca 22.12.2019r. 19:53
I co ty na to Jay-jay?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE