ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.



KONTAKT




SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sasin: zastępowanie energetyki węglowej gazem w nowych inwestycjach to dobry kierunek
27.04.2020r. 16:32

Zastępowanie energetyki węglowej gazem w nowych inwestycjach przez gaz ziemny to dobry kierunek - uważa wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
"To jest znak czasu, że węgiel będzie w perspektywie pewnie długiego okresu, ale jednak paliwem, które będzie odchodziło. Dobre jest to, żeby zastępować węgiel gazem w tych inwestycjach, które dzisiaj są realizowane" - powiedział dziennikarzom Sasin, odpowiadając na pytanie, czy MAP zgodziłby się na zastąpienie nowego bloku energetycznego w Ostrołęce z bloku opalanego węglem na opalany gazem.

"To jest bardzo dobry kierunek, żeby w nowych inwestycjach to był gaz. Ja bym w tym niczego złego nie widział. Dla mnie ważne jest to, żebyśmy naszą produkcją energii byli w stanie zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski. Jeśli to będzie energia z energetyki gazowej, to tylko lepiej" - dodał wicepremier.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że w ciągu miesiąca Orlen zdecyduje o przyszłości inwestycji w nowy blok energetyczny w Ostrołęce. Zapewnił, że inwestycja będzie realizowana, ale płocki koncern zdecyduje wtedy, w jaki sposób ta inwestycja będzie realizowana.

KOMENTARZE ( 9 )


Autor: algas 27.04.2020r. 17:53
Upadek węgla w tym brunatnego i prawdopodobny nadmiar gazu może przejściowo uratują bilans.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 27.04.2020r. 18:08
Po wyborach wszyscy się dowiedzą że Ostrołęka będzie na gaz.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: cyborg 28.04.2020r. 08:04
Co ma być dobrego dla polskiej gospodarki w produkowaniu energii elektrycznej z importowanego, drogiego gazu zamiast... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 5 | Najnowsza odpowedź: 28-04-2020r. 16:58 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zenon 28.04.2020r. 12:44
Czyli kontynuacja polityki coraz większego uzależniania kraju od surowców i technologii z zagranicy. A tak np.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 9 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE