ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Postępują prace na budowie elektrowni jądrowej Vogtle w USA
14.05.2020r. 16:08

Amerykański koncern energetyczny Georgia Power poinformował, że w bloku nr 3 elektrowni jądrowej Vogtle, budowanej w stanie Georgia, został zainstalowany zintegrowany zespół głowicy reaktora.
Zintegrowany zespół głowicy zbiornika ciśnieniowego reaktora (ang. integrated head package - IHP) ma ponad 15 m wysokości, waży 215 ton i zawiera prawie 5 km przewodów elektrycznych. Jest to zintegrowany element reaktora jądrowego, który będzie wykorzystywany przez operatorów do monitorowania i kontrolowania reakcji jądrowej, która zachodzi w zbiorniku reaktora.

W bloku Vogtle-3 trwają obecnie prace kontrolne i testy wyposażenia niezbędne do bezpiecznego uruchomienia instalacji. Koncern Georgia Power przekazał, że osiągnięcie tej istotnej fazy konstrukcji bloku jest kolejnym krokiem do załadunku paliwa jądrowego do reaktora Westinghouse AP1000.

Firma poinformowała na początku tego miesiąca, że "na budowie EJ Vogtle osiągnięto znaczny postęp prac", i projekt jest ukończony w 85 proc., a bezpośrednia budowa bloku 3 w 90 proc. Główne etapy budowy elektrowni osiągnięte w ostatnich tygodniach obejmują zainstalowanie suwnicy karuzelowej z torem w kształcie okręgu (ang. polar crane) i pokrywy obudowy bezpieczeństwa w bloku nr 4, co oznacza zakończenie wszystkich głównych prac dźwigowych wewnątrz obudowy bezpieczeństwa w obu blokach.
W kwietniu firma macierzysta Georgia Power, Southern Company, poinformowała, że liczba personelu zaangażowanego w projekt Vogtle została zmniejszona o około 20 proc., aby złagodzić wpływ pandemii koronawirusa.
Firma przekazała również informację, że harmonogram budowy elektrowni pozostaje niezmieniony z datami oddania do eksploatacji w listopadzie 2021 r. dla bloku 3 i listopadzie 2022 r. dla bloku 4.

Projekt budowy dwóch nowych energetycznych bloków jądrowych w EJ Vogtle rozpoczął się w 2009 r. Są to obecnie jedyne dwa komercyjne energetyczne reaktory jądrowe budowane w USA.
NucNet

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE