ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa robi przegląd swojej strategii; trwają analizy dot. projektu w Ostrołęce
29.05.2020r. 12:31

Grupa Energa prowadzi przegląd swojej strategii rozwoju w związku z wejściem do spółki PKN Orlen - poinformowali przedstawiciele zarządu Energi. Enea i Energa wkrótce poinformują o wynikach prowadzonych analiz dotyczących projektu budowy nowego bloku w Elektrowni Ostrołęka.
"Jesteśmy na etapie przeglądu i analizy naszej strategii. Nasze działania nadal będziemy kierunkować na rozwój dystrybucji, (...) a w zakresie wytwórczym nasze działania, stosownie do deklaracji kierunków wskazywanych przez Orlen, będziemy kierować na aktywa nisko- i zeroemisyjne" - powiedział podczas wideokonferencji wiceprezes Energi Dominik Wadecki.

Jak powiedział, analizy dotyczące projektu budowy bloku w Ostrołęce nadal trwają.

"Sponsorzy projektu Enea i Energa prowadzą analizy dotyczące aspektów technicznych i technologicznych. Uwzględniamy kwestie paliwa, również analizowane są zagadnienia organizacyjno-prawne, ekonomika i kwestie związane z finansowaniem przedsięwzięcia" - powiedział Wadecki.

"W analizach uwzględniamy zadeklarowaną przez Orlen chęć uczestnictwa w projekcie w formule gazowej. Analizy są nadal prowadzone, o wynikach będziemy informować już wkrótce" - dodał wiceprezes.

PKN Orlen, który kupił 80,01 proc. akcji Energi, zadeklarował ostatnio wstępną gotowość bezpośredniego zaangażowania finansowego w budowę bloku w Elektrowni Ostrołęka, wyłącznie w przypadku zmiany założeń technologicznych dla inwestycji na technologię opartą na paliwie gazowym.
Wiceprezes Marek Kasicki poinformował, że trwają też analizy, które mają dać odpowiedź co do dalszego kierunku rozwoju spółki Elektrownia Ostrołęka.

"Ten element zdeterminuje stopień aranżacji istniejącej infrastruktury na terenie inwestycji oraz ewentualne odpisy" - powiedział.

Pytany o plany Energi dotyczące udziałów w PGG, odpowiedział: "Nie przewidujemy na tym etapie dodatkowego zaangażowania w ten podmiot".

Dodał, że Energa rozmawia o konkretnych scenariuszach ze swoim inwestorem strategicznym, grupą PKN Orlen.

Energa nie planuje wypłaty dywidendy za 2019 rok. Zarząd spółki zarekomendował pokrycie straty netto w wysokości 374 mln zł z kapitału zapasowego.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE