ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen ma zabezpieczony gaz z PGNiG do elektrowni Ostrołęka
06.07.2020r. 12:22 06.07.2020r. 11:38

PKN Orlen ma zabezpieczone dostawy gazu z PGNiG do nowego bloku energetycznego w Ostrołęce - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.
"Mamy zabezpieczenie ze strony PGNiG, jeśli chodzi o dostawy gazu" - powiedział dziennikarzom prezes Obajtek, pytany o dostawy gazu do budowanego w Ostrołęce nowego bloku energetycznego.

"Mamy oficjalne pismo, że wolumen gazu do tej inwestycji jest zabezpieczony. Budowany jest w pobliżu gazociąg Warszawa-Wilno" - dodał.

Prezes Obajtek zapewnia, że chce jak najszybciej podpisać umowę inwestycyjną dotyczącą budowy bloku energetycznego na gaz w Ostrołęce.

"Chcemy do końca 2025 roku zrealizować tę inwestycję" - powiedział prezes Orlenu.
W połowie czerwca Obajtek przewidywał, że do podpisania umowy inwestycyjnej dojdzie w ciągu półtora miesiąca.

Na początku czerwca PKN Orlen, Energa i Enea podpisały porozumienie, które przewiduje kontynuację inwestycji w Ostrołęce ze zmianą założeń z technologii dotychczas realizowanej opartej na węglu na technologię opartą na paliwie gazowym.

Orlen wyraził wolę uczestniczenia w inwestycji i weźmie udział jej finansowaniu oraz po uzyskaniu stosownych zgód korporacyjnych przystąpi do spółki Elektrownia Ostrołęka w charakterze wspólnika.

PKN Orlen posiada 80 proc. udziału w kapitale zakładowym Energi, co odpowiada 85 proc. ogólnej liczby głosów na walnym. Energa posiada 50 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki Elektrownia Ostrołęka, która realizuje inwestycję budowy energetycznego bloku.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: algas 06.07.2020r. 13:37
Czytając niemądre wypowiedzi "Brukseli" jak i w Polsce o końcu gazu - jak najszybciej należy przeprojektować Ostrołękę na inne paliwo.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Sceptyczny 06.07.2020r. 18:28
Całe szczęście, że Ostrołęka C ma ponad 850 MW obowiązku mocowego, który zaczyna obowiązywać od 2023 r. :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE