ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Inwestycje Orlenu od początku roku 5,5 mld zł, plan na 2020 r. nadal 9 mld zł
29.10.2020r. 07:31

Wydatki inwestycyjne PKN Orlen w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku wyniosły 5,5 mld zł, a w całym 2020 roku mają sięgnąć 9 mld zł - poinformowała spółka w prezentacji. Całoroczny planowany CAPEX nie zmienił się wobec szacunków po wynikach drugiego kwartału..
Wydatki grupy PKN Orlen po trzech kwartałach 2020 roku objęły 2 mld zł w segmencie rafineryjnym, 1,2 mld zł w petrochemii, 1 mld zł w energetyce, 0,8 mld zł w segmencie detalicznym, 0,3 mld zł w wydobyciu oraz 0,2 mld zł w segmencie funkcje korporacyjne.

W podziale na kraje, w których funkcjonuje grupa Orlen wydatki wyniosły następująco: Polska 68 proc. całości, Czechy 23 proc, a Niemcy, Kanada i Litwa po 3 proc.

Tylko w trzecim kwartale wydatki inwestycyjne PKN Orlen wyniosły 2 mld zł.
Główne projekty rozwojowe realizowane w trzecim kwartale objęły budowę instalacji glikolu propylenowego w Orlen Południe, budowę instalacji Visbreakingu w Płocku, rozbudowę zdolność produkcyjnych nawozów w Anwilu, budowę instalacji w ramach programu rozwoju petrochemii, modernizację turbozespołu TG1 w elektrociepłowni w Płocku, projekty w grupie Energia, otwarcie łącznie 14 stacji paliw oraz 19 punktów Stop Cafe/Star Connect.

W całym 2020 roku CAPEX grupy Orlen ma wynieść 9 mld zł, w tym wydatki w grupie Energa 1,3 mld zł, utrzymanie i regulacje 3,8 mld zł oraz 3,9 mld zł w rozwój.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE