ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Scatec uruchomił trzecią elektrownię PV na Ukrainie
01.01.2021r. 10:22

Elektrownia fotowoltaiczna w Kamiance, zrealizowana w ramach ukraińskiego systemu taryf gwarantowanych, ma dostarczać ok. 37 GWh energii rocznie do ponad 11 tys. gospodarstw domowych.

Scatec, norweski producent energii ze źródeł odnawialnych, ukończył budowę elektrowni fotowoltaicznej Kamianka o mocy 32 MW w regionie Czerkasy na Ukrainie i podłączył ją do sieci.

Zaprojektowana i wykonana przez Scatec, przy udziale holenderskiego banku rozwoju przedsiębiorczości FMO, elektrownia fotowoltaiczna Kamianka rozpoczęła działalność 1 stycznia br.
"Cieszymy się, że zakończyliśmy nasz trzeci projekt na Ukrainie. Elektrownia fotowoltaiczna Kamianka doprowadzi do ograniczenia emisji ponad 15 tys. ton CO2 i przyczyni się do wzrostu udziału energii ze źródeł odnawialnych na Ukrainie" - powiedział Raymond Carlsen, dyrektor generalny Scatec.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE