ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Endesa zrealizowała dwa projekty agrowoltaiczne w Andaluzji
01.01.2021r. 11:12

Endesa zakończyła instalację dwóch pierwszych elektrowni fotowoltaicznych, które zostaną podłączone do sieci energetycznej w andaluzyjskiej prowincji Sewilla. Projekt o wartości 70 mln euro jest postrzegany jako pionierski przykład agrowoltaiki.

Endesa, największa firma energetyczna w Hiszpanii, zakończyła budowę pierwszych elektrowni fotowoltaicznych, które mają zostać podłączone do sieci energetycznej w andaluzyjskiej prowincji Sewilla.

Zbudowane przez firmę Enel Green Power España (EGPE) farmy PV, znane jako Las Corchas i Los Naranjos, znajdują się między miastami Carmona i La Rinconada.

Projekt o wartości 70 mln euro i łącznej mocy 100 MW będzie generował 202 GWh energii rocznie.

W Las Corchas i Los Naranjos zainstalowanych zostało ok. 260 tys. dwustronnych modułów PV, co umożliwia wychwytywanie promieniowania słonecznego z obu stron, optymalizując ich wykorzystanie.
Ponadto do eksploatacji zbudowano m.in. 14 stacji transformatorowych i ułożono 45 km podziemnych sieci okablowania.

Energia jest już dostarczana do andaluzyjskiej sieci.
Działalność dwóch elektrowni zapobiegnie rocznej emisji CO2 do atmosfery w ilości ponad 94 tys. ton.

Endesa określiła farmy słoneczne jako pionierski projekt z zakresu agrowoltaiki i pszczelarstwa. Obiekty zlokalizowane są na powierzchni trzech hektarów terenów uprawnych. To z kolei pozwoli pszczołom ulokować się między panelami i wraz z wytwarzaniem energii zostanie uruchomiona produkcja miodu.

"Projekt jest nie tylko bodźcem do rozwoju społeczno-gospodarczego lokalnej społeczności, ale także wyraźnym przykładem tego, jak przywrócić gruntom użytkowanie rolne, wdrażając w ten sposób koncepcję wspólnej wartości i gospodarki o obiegu zamkniętym" - poinformowała Endesa.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE