ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Poseł Platformy Obywatelskiej przychylny elektrowni jądrowej w Pątnowie
17.02.2021r. 17:49

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
"Potencjalna lokalizacja elektrowni jądrowej w Pątnowie wzbudziła nasze marzenia. Jesteśmy gotowi bardzo poważnie porozmawiać z rządem o tej sprawie - powiedział Tomasz Nowak, poseł PO, członek komisji ds. energii w programie "Nasze sprawy - Atom w Pątnowie? Jeśli nie atom to co?" emitowanym na portalu Wielkopolski Wschodniej "LM.pl".

"Byliśmy zdecydowani na program atomowy. W 2008 r. przyszedł kryzys bardzo poważny, ale nie zaprzestaliśmy" - przypomniał poseł.

"Powołaliśmy spółkę, która przygotowała lokalizacje, wstępnie zatwierdzone w 2014 r. to Lubiatowo-Kopalino i Żarnowiec w województwie pomorskim. Zdecydowaliśmy o rozpoczęciu prac nad raportami o oddziaływaniu na środowisko i raportami lokalizacyjnymi. Lokalizacja wymaga bowiem bardzo szczegółowych badań i zgody społecznej. Proces przygotowania inwestycji toczył się od 2009 do 2014 roku, w trakcie naszych rządów" - dodał poseł.
W sondażu przeprowadzonym w trakcie programu na portalu 56 proc. osób opowiedziało się za powstaniem elektrowni jądrowej w Pątnowie.
Czytaj również:
LM.pl

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Energetyk 18.02.2021r. 07:43
Panie osle załóż sobie elektrownie jądrową w ogrodzie a nas koniniaków nie uszczesliwiaj. Konin i okolice dość ucierpiały przez kopalnie i zlotko ktore leci z kominów elektrowni. Niech obecny stan pociągnie do końca i wystarczy ogrzewanie konina na biomasę i ze spalarni smieci. Nie chcemy u nas powtorki z historii wybuchu elektrowni jadrowej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jerzy Lipka 18.02.2021r. 14:51
Jakiego wybuchu? Człowieku, poczytaj coś o reaktorach III generacji i nie kompromituj się nieuctwem!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE