ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hitachi ABB Power Grids zdobyła duże zamówienie od Dogger Bank Wind Farm
17.02.2021r. 19:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Firma Hitachi ABB Power Grids ogłosiła dziś, że zdobyła kolejne duże zamówienie od Dogger Bank Wind Farm na podłączenie trzeciego łącza przesyłowego z największej na świecie morskiej farmy wiatrowej oddalonej o ponad 130 km od lądu Wielkiej Brytanii - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Farma wiatrowa Dogger Bank na Morzu Północnym będzie miała łączną zainstalowaną moc 3,6 GW, co wystarczy do zasilenia sześciu milionów brytyjskich domów.* To nowe zamówienie rozszerza trwającą budowę farm Dogger Bank A i B o etap C.1 Kontrakt ten jest uzależniony od zamknięcia finansowego trzeciego etapu farmy wiatrowej Dogger Bank, które jest obecnie przewidywane na koniec 2021 r.

Farma wiatrowa Dogger Bank została zbudowana jako joint venture pomiędzy SSE Renewables i Equinor (50:50). Firma Eni obejmie 20 proc. udziałów w dwóch pierwszych etapach, pod warunkiem uzyskania zgód organów regulacyjnych i kredytodawców na jej przystąpienie do joint venture, co ma nastąpić na początku 2021 roku. Farma wiatrowa Dogger Bank znacząco przyczyni się do realizacji celów rządu brytyjskiego, polegających na pozyskaniu do 40 GW mocy z morskiej energetyki wiatrowej i zmniejszeniu emisji o 68 proc. do 2030 r.

"Wspólnie z klientami i partnerami odgrywamy kluczową rolę w przyspieszeniu transformacji energetycznej" - powiedział Niklas Persson, dyrektor zarządzający jednostki biznesowej Stacji i Systemów Elektroenergetycznych w Hitachi ABB Power Grids - "Technologia HVDC w znacznym stopniu przyczynia się do osiągnięcia neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości energetycznej, umożliwiając integrację energii odnawialnej wytwarzanej na dużą skalę i dużą odległość" - dodał - "Fakt, że zostaliśmy wybrani po raz kolejny, podkreśla zaufanie naszych klientów do naszych światowej klasy kompetencji i możliwości dostaw."
"Potwierdzenie naszej współpracy z Hitachi ABB Power Grids przy wszystkich trzech etapach budowy farmy wiatrowej Dogger Bank to kolejny ważny kamień milowy dla naszego przełomowego na skalę światową rozwoju" - powiedział Steve Wilson, dyrektor projektu farmy wiatrowej Dogger Bank - "Kompleksowa współpraca umożliwi nam osiągnięcie optymalnej wydajności podczas projektowania, zaopatrzenia i prac budowlanych, natomiast wykorzystanie wiodącej na rynku technologii HVDC zapewni wydajny i niezawodny przesył energii odnawialnej dla 6 mln gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, gdy wszystkie komponenty farmy wiatrowej zaczną działać w wymaganym czasie.

"To ważny kamień milowy dla farmy wiatrowej Dogger Bank" - powiedział, cytowany przez "BiznesAlert.pl", Halfdan Brustad, wiceprezes ds. Dogger Bank w Equinor - "Wykorzystanie technologii HVDC jest korzystnym rozwiązaniem dla morskiej energetyki wiatrowej przy dużej odległości od brzegu i będzie to pierwsze rozwiązanie off-shore HVDC w Wielkiej Brytanii, otwierające nowe rynki i możliwości. Wybór Hitachi ABB Power Grids to przykład współpracy międzybranżowej, która pozwoli na wykorzystanie najlepszej wiedzy specjalistycznej w celu pomyślnej realizacji projektu Dogger Bank."

Czytaj również:
Czytaj również:
Hitachi Abb Power Grids , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE