ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejny krok Niemiec dla projektu AquaDuctus
02.05.2021r. 12:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
GASCADE, Gasunie, RWE i Shell podpisały wspólną deklarację woli dalszej intensyfikacji współpracy nad projektem podmorskiego gazociągu AquaDuctus, który ma transportować elektrolityczny wodór wyprodukowany bezpośrednio na Morzu Północnym do wybrzeży Niemiec.
Podmorski gazociąg AquaDuctus będzie transportował zielony wodór z Morza Północnego bezpośrednio na kontynent. Jest to część inicjatywy AquaVentus, która zakłada zainstalowanie 10 GW mocy w elektrolizerach na sztucznych wyspach między wyspą Helgoland a ławicą Dogger, które będą zasilane energią elektryczną wytworzoną w morskich farmach wiatrowych.

AquaDuctus, to wizja pierwszego niemieckiego podmorskiego wodorociągu.

Po całkowitym ukończeniu budowy, od 2035 r. AquaDuctus będzie transportował do 1 mln ton zielonego wodoru rocznie.
W zestawieniu z przesyłem energii elektrycznej wytwarzanej na morzu, AquaDuctus oferuje wyraźne korzyści ekonomiczne. Gdyby nie powstał, zaistniałaby konieczność zbudowania pięciu podmorskich systemów przesyłowych wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC).

Pierwszym krokiem w projekcie AquaDuctus jest przeprowadzenie szczegółowego studium wykonalności.
Wcześniej, AquaDuctus brał również udział w niemieckim mechanizmie IPCEI (Important Projects of Common European Interest) Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii (BMWi).

Czytaj również:
RWE Renewables , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE