ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwają przygotowania do uruchomienia drugiego bloku Elektrowni Ostrowiec
05.05.2021r. 04:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rosatom poinformował, że przygotował paliwo jądrowe niezbędne do uruchomienia drugiego bloku Elektrowni Ostrowiec na Białorusi. Wstępny załadunek paliwa do drugiego bloku ma odbyć się niebawem. Zużyte paliwo ma trafić do składowiska na terenie obiektu, a po dekadzie będzie przetransportowane do Rosji - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Litwa ostrzega, że projekt w Ostrowcu nie spełnia standardów bezpieczeństwa i domaga się blokady dostaw wytwarzanej tam energii.

Pierwotnie pierwszy blok elektrowni miał zacząć pracę w połowie 2019 r., ale został ostatecznie włączony do sieci w 2020 r.
Blok numer dwa miał zostać uruchomiony w połowie 2020 r., ale wciąż tak się nie stało.
Obiekt jest finansowany dzięki rosyjskiej pożyczce wartej 10 mld dolarów na 25 lat. W Ostrowcu mają stanąć dwa bloki WWER o mocy 1110 MW każdy - informuje "BiznesAlert.pl".

Czytaj również:

O tym się teraz mówi
Rosatom, Neftegaz.ru , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE