ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.04.2021r. 15:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wszystko wskazuje na to, że moc morskich farm wiatrowych w polskiej części Bałtyku przekroczy moc 11 GW zakładaną w Polityce Energetycznej Polski do 2040 r. - oceniali w czwartek uczestnicy konferencji klimatycznej TOGETAIR.
22.04.2021r. 14:33

Skarb Państwa nabędzie udziały w PGE EJ 1 ze środków z funduszu reprywatyzacji - podano w wykazie prac legislacyjnych rządu. PGE, Enea, KGHM i Tauron podpisały ze Skarbem Państwa umowę sprzedaży udziałów w spółce PGE EJ 1 za 531,36 mln zł.
22.04.2021r. 04:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Zakończono projekt demonstracyjny obejmujący wdrożenie i testowanie systemu Special Protection Scheme (SPS) przez PSE SA oraz bateryjnego magazynu energii elektrycznej BESS, zainstalowanego przy farmie wiatrowej Bystra należącej do spółki Energa OZE z Grupy ORLEN. Projekt, współfinansowany przez japońską agencję rządową New Energy and Industrial Technology Development Organization (NEDO), wspierało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
21.04.2021r. 20:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Prezes URE opublikował ogłoszenia dotyczące wszystkich aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z OZE. Zgodnie z opublikowanym na początku kwietnia harmonogramem aukcje odbędą się w dniach od 26 maja do 11 czerwca i zostaną rozstrzygnięte do końca czerwca.
21.04.2021r. 17:00

Wirtualna Polska zakończyła budowę testowej farmy fotowoltaicznej dla jednej ze swoich serwerowni. Farma będzie zasilać infrastrukturę holdingu jeszcze w tym miesiącu. To pierwsza z zaplanowanych ekologicznych inwestycji WP. Decyzja o rozpoczęciu budowy instalacji zapadła w 2020 r. Przygotowania do inwestycji i prace nad nią trwały od początku bieżącego roku. Zainstalowane panele fotowoltaiczne pozwolą na redukcję emisji CO2 na poziomie ponad 24 ton rocznie.
21.04.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W gospodarce obiegu zamkniętego projekty informatyczne w coraz większym stopniu zaczynają być analizowane pod kątem efektywności energetycznej, a grono organizacji, gdzie na agendę trafiają projekty zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju, rośnie. Jak wykorzystać nowoczesne technologie cyfrowe do rozwoju i popularyzacji odnawialnych źródeł energii? Zastanawiali się nad tym uczestnicy dyskusji panelowej, zorganizowanej przez Microsoft w trakcie ostatniego Envision Forum we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej.
20.04.2021r. 16:30

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W Ciechanowie (Mazowieckie) powstanie elektrociepłownia na biomasę z turbiną parową. Miejska spółka Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podpisała umowę z wykonawcą na realizację inwestycji, której wartość wyniesie 48,7 mln zł - poinformował we wtorek Urząd Miasta.
19.04.2021r. 18:14

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Koszt budowy wyniesie ponad 100 mln zł, ale władze miasta przekonują, że inwestycja się zwróci. A za nieco ponad dwa lata ciepła woda w Starachowicach ma pochodzić w całości z energii produkowanej z odpadów.
19.04.2021r. 05:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Orlen, PGE, Orange i Santander - tylko te spółki z WIG20 mają plany dojścia do neutralności klimatycznej - informuje "Puls Biznesu".
18.04.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wicepremier, minister przemysłu i handlu Havliczek powiedział w niedzielę, że udział Rosji w budowie nowego bloku w elektrowni atomowej w Dukovanach jest mało prawdopodobny i praktycznie wykluczony. Rosyjski Rosatom może nie zostać zaproszony do udziału w przetargu.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE