ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREInwestycje w energetyce
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.KONTAKT
MATERIAŁY PROBLEMOWE
13.10.2014r. 13:58

W artykule przedstawiono wyniki przeglądu metod i narzędzi stosowanych w wybranych krajach w zakresie planowania rozwoju sieci przesyłowej. Wyniki opracowano na podstawie najnowszego raportu grupy roboczej jednego z Komitetów CIGRE. Prezentowane treści obejmują m.in. wskazanie najlepszych stosowanych, w przedmiotowym zakresie, praktyk oraz określenie obszarów pożądanych usprawnień metodycznych. Na tym tle zarysowano nową metodykę planowania rozwoju sieci przesyłowej w Polsce.
Autorzy: Wojciech Lubicki, Maksymilian Przygrodzki ("Rynek Energii" - sierpień 2014)
06.06.2014r. 06:37

Powiążmy transformację energetyki z przemianami w pozostałych sektorach. Klucz do sukcesu wydaje się bowiem leżeć w nowoczesnej polityce przemysłowej. Potrzebujemy silnego, innowacyjnego, wysoce produktywnego przemysłu, gdyż tylko on może zapewnić gospodarce odpowiedni poziom dochodów, tak, by było nas – jako społeczeństwo – stać na płacenie więcej za czystą energię.
Autorzy: Andrzej Halesiak - dyrektor w Biurze Analiz Makroekonomicznych, Krzysztof Mrówczyński - ekspert ds. analiz sektorowych; Bank Pekao SA. Artykuł pochodzi z newslettera Centrum Strategii Energetycznych Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową
14.04.2014r. 14:00

W perspektywie do 2025 roku rozwój sieci przesyłowej w Polsce będzie miał tendencję dynamicznie rosnącą, z uwagi na konieczność zapewnienia przesyłu mocy wytwarzanych zarówno w istniejących jak również w nowych źródłach energii (konwencjonalnych i odnawialnych), jak też wynikającą z prognozowanego wzrostu zużycia energii elektrycznej. W tym okresie PSE S.A. przeznaczą na inwestycje sieciowe ponad 20 mld zł, z tego 7-8 mld zł w ciągu najbliższych pięciu lat.
Autor: Dr inż. Henryk Majchrzak, mgr inż. Barbara Puto - Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. ("Energetyka" - luty 2014)
15.11.2013r. 05:41

Prezes Kilian pierwszy raz udziela wywiadu po tym jak minister skarbu odwołał dwie osoby z zarządu PGE. Mówi o wciąż wielkiej niewiadomej, co do decyzji rządu o Opolu, które poróżniło go z premierem i energii wiatrowej, którą prezydencki projekt może pogrzebać w Polsce na lata.
Autor: Tocowazne.pl

07.10.2013r. 12:07

Rozmowa z Krzysztofem Zamaszem, prezesem zarządu ENEA SA
(„Nowa Energia” – nr 4/2013)cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE